Dr n.med. Ahmed Elsaftawy

Dr n. med. Ahmed Elsaftawy jest założycielem Dolnośląskiego Centrum Chiroplastica.

Jest to chirurg z wieloletnim doświadczeniem. Studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej we Wrocławiu ukończył w 2000r. Specjalizację z chirurgii ogólnej ukończył w 2008r. Pracę doktorską obronił w 2009r. Jest dodatkowo jednym z kilkunastu chirurgów w Polsce posiadających europejską specjalizację z chirurgii ręki.

Jest czynnym chirurgiem serwisu replantacyjnego dla całego kraju. Główną jego pasją, obok chirurgii ręki, jest chirurgia estetyczna oraz rekonstrukcyjna. Od wielu lat jest pasjonatem medycyny estetycznej. Spopularyzował w Polsce zabieg powiększania penisa. Jest uznanym szkoleniowcem w zakresie medycyny estetycznej oraz chirurgii kosmetycznej.

Jako jeden z niewielu w kraju prowadzi centrum szkoleniowe z chirurgii kosmetycznej dla lekarzy specjalności zabiegowych. Dodatkowe szkolenia dla lekarzy w zakresie medycyny estetycznej prowadzi od wielu lat. Doświadczenia zawodowe zdobywał zarówno w kraju jak i za granicą. Kursy szkoleniowe odbywał m.in. we Francji, Włoszech, Grecji, Irlandii czy na Słowenii.

Dr Elsaftawy zajmuje się również chirurgią pobariatryczną - jest to dział chirurgii rozwijający się ostatnio bardzo dynamicznie wraz z rozwojem chirurgii bariatrycznej i koniecznością poprawy ciała po masywnej utracie wagi ciała. Stosuje autorską metodę przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej w różne okolicy ciała - mniejsze okolice w tym do twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni.

Przy pomocy tkanki tłuszczowej modeluje m.in. piersi, pośladki, łydki czy zewnętrzne narządy płciowe. Szkoli również lekarzy w zakresie tych procedur. Ze szczególną precyzją pasjonuje się chirurgią estetyczną piersi w tym:

  • powiększanie piersi wkładkami silikonowymi czy własną tkanką tłuszczową,
  • lift czyli podniesienie piersi z użyciem implantów silikonowych czy tzw. autoimplantów, czyli wykorzystanie własnej tkanki piersi w celu lepszego wypełnienia i ich modelowania,
  • redukcja i pomniejszanie piersisymetryzacja piersi, również w chorobach genetycznych.

Dodatkowo dr Elsaftawy jest trenerem „Bogdani Dermatologia" dystrybutora m.in. najlepszego urządzenia na świecie do modelowaniu sylwetki i to zarówno z liposukcji jak i z rzeźbienia sylwetki.

Dr Elsaftawy wykonuje badania USG z zakresu: USG ręki i nadgarstka.

Od października 2021 r. dr Ahmed Elsaftawy pełni funkcję Ordynatora Pododziału Replantacji Kończyn, Mikrochirurgii i Chirurgii Ręki Szpitala im. Świętej Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. Gratulujemy!

Do góry