Dr Oskar Sleiman

Jest lekarzem okulistą. Dyplom na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej we Wrocławiu uzyskał w 2005 roku, jako specjalizację lekarską wybrał okulistykę. Wzrok to zmysł, który odpowiada za 60 procent ludzkiej percepcji. To stawia go na ważnym miejscu w życiu każdego człowieka. Oczami się ogląda i czyta, śmieje się, zakochuje się od pierwszego spojrzenia i wzrusza się ładnymi widokami.

Oczy to zwierciadło duszy, mówi przysłowie. Zaglądając głęboko w oczy pacjentów, stara się, aby mogły jak najdłużej im służyć w dobrym stanie. W 2008 r. rozpoczął specjalizację z okulistyki w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, ale już wcześniej pracował w wielu ośrodkach okulistycznych, m.in. w Klinice Okulistyki Akademickiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu oraz jako młodszy asystent na oddziałach okulistycznych szpitali we Wrocławiu, Legnicy, Wałbrzychu (przez siedem lat) i w Dzierżoniowie. Współpracę z tymi placówkami kontynuował w trakcie specjalizacji.

Pracując w wielu dolnośląskich ośrodkach okulistyki miał szansę na naukę u boku doświadczonych specjalistów. Obserwował zarówno procedury dotyczące diagnozy oraz leczenia, jak i samego spotkania z osobą potrzebującą pomocy. Empatia, umiejętność nawiązania dobrego kontaktu z pacjentem, jego zdaniem jedna z najważniejszych cech dobrego lekarza. Przy każdej okazji stara się ją w sobie rozwijać.
Do 2015 roku pełnił ponad 700 ostrych dyżurów, dzięki czemu zyskał duże doświadczenie, zwłaszcza w zakresie stanów nagłych dotyczących narządu wzroku.
Dla lekarza bezpośredni kontakt z pacjentem procentuje przy kolejnych przypadkach, ponieważ ułatwia postawienie trafnej diagnozy, ustalenie skutecznych metod leczenia, a w efekcie szybszej i doskonalszej pomocy. Wiosną 2014 roku uzyskał tytuł specjalisty chorób oczu. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (PTO) oraz Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej (ESCRS). W 2014 r. brał udział w zjeździe European Board of Ophthalmology w Paryżu.
Regularnie, aktywnie uczestniczę w krajowych i międzynarodowych konferencjach okulistycznych. W okulistyce pasjonuje go jej ciągły dynamiczny rozwój i postęp techniczny. Jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin medycyny. Co roku pojawiają się nowe, jeszcze nowocześniejsze metody diagnostyki, obrazowania i leczenia chorób. Aktywnie poszukuje i stara się z nich korzystać w codziennej pracy. Stale podnosi kwalifikacje i rozwija zakres swoich umiejętności. Wykonuję operacje na aparacie ochronnym oka stosując nowoczesne rozwiązania.
Zajmuję się nowoczesnymi technikami usunięcia gałki ocznej wraz z wszczepianiem implantów oka. Zajmuję się zabiegami laserowej korekcji wad wzroku (LASIK, LASEK, EBK, FEMTO-LASIK , SMILE ) u pacjentów z krótkowzrocznością, astygmatyzmem i nadwzrocznością oraz laserową terapią siatkówki z wykorzystaniem laseroterapii w zaćmie oraz jaskrze. Poza tym zajmuję się także badaniami diagnostycznymi, w tym USG,oraz angiografii fluoresceinowej.

Do góry