Liposukcja

Liposukcja jest zabiegiem polegającym na usunięciu niepożądanych złogów tkanki tłuszczowej z określonych obszarów. Najczęściej liposukcję wykonuje się w okolicy brzucha, pośladków, policzków, podbródka, bioder, kolan, szyi, ud oraz ramion.

 

Zabieg ten w naszym Centrum wykonywany jest z wykorzystaniem urządzenia najnowszej generacji Body Jet. Należy pamiętać, że liposukcja nie służy odchudzaniu, ale modelowaniu sylwetki. W celu podtrzymania efektów po zabiegu liposukcji należy stosować zdrową dietę i prowadzić aktywny tryb życia.
Po zabiegu może wystąpić pewien dyskomfort, ból, wrażenie sztywności, pieczenie lub czasowe zdrętwienie. Po zabiegu lekarz może przepisać leki przeciwbólowe, by pomóc uśmierzyć ból, jak również antybiotyki, aby przeciwdziałać rozwojowi ewentualnej infekcji. Pacjenci powinni rozpocząć aktywność fizyczną w miarę wcześnie, zgodnie z zaleceniami lekarza, aby zapobiec powstawaniu zakrzepów w nogach.
Zalecane jest także poddawanie się masażom limfatycznym, które przyspieszą ustąpienie obrzęku. Są one dostępne w naszym drugim centrum - Chiroplastica Beauty Center. Stosowanie masaży limfatycznych zapobiegnie tworzeniu się nierówności oraz wystąpieniu cellulitu.

Przeciwwskazania:
• nadmierna otyłość
• choroby serca
• zaburzenia krzepnięcia krwi
• ciężkie choroby ogólnoustrojowe: niewydolność krążenia, wątroby, cukrzyca

Do góry