KWASY W PIGUŁCE

Napisane przez strona
Kategoria: Aktualności
na 12 listopad 2019
Odsłony: 2623

W Chiroplastica dbamy o to, aby Pacjenci byli świadomi tego, na czym polegają zabiegi wykonywane w naszej klinice. Dzisiaj krótki przegląd o zastosowaniu kwasów medycznych w celu poprawy wyglądu cery.

Kwasy medyczne różnią się między sobą właściwościami oraz mechanizmem działania, a co się z tym wiąże, także zastosowaniem. Do najczęściej stosowanych kwasów medycznych należą:

  • kwasy owocowe (alfa hydroksykwasy, AHA) np. kwas glikolowy, mlekowy, migdałowy. Zależnie od stężenia mogą być stosowane w peelingach chemicznych w celu stymulacji odnowy skóry lub jako preparat nawilżający skórę i chroniący ją przed odwodnieniem,
  • kwas trójchlorooctowy (TCA), to najsilniejszy rodzaj kwasu stosowany w peelingach medycznych, może być wykorzystywany do poprawy stanu każdej cery.
  • kwas pirogronowy, charakteryzujący się silnym działaniem hamującym wydzielanie sebum oraz likwidującym zaskórniki,
  • kwas beta hydroksykwasy (BHA), np. kwas salicylowy, o łagodniejszym działaniu od kwasów AHA, zalecany dla skóry trądzikowej ze względu na działanie keratolityczne i przeciwzapalne,

PQDzisiaj poznacie klika faktów na temat kwasów medycznych, głównie najsilniejszego z nich, czyli TCA.

MIT nr 1: Kwasy medyczne mają zastosowanie tylko dla cery problematycznej.

FAKT: Na rynku istnieje wiele kwasów medycznych, od powierzchniowych do wywołujących głębokie złuszczanie, dlatego jest możliwe dobranie odpowiedniego peelingu do każdego typu cery, zarówno do cery wrażliwej jak i trądzikowej.

MIT nr 2: Peeling TCA można wykonywać cały rok.

FAKT: Peelingi głęboko złuszczające, w tym TCA, wykonujemy JESIENIĄ i ZIMĄ, ponieważ wtedy skóra nie jest narażona na mocne promieniowanie słoneczne.

MIT nr 3: Okolica poddana zabiegowi od razu "po" zaczyna się łuszczyć.

FAKT: Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, natomiast łuszczący się naskórek pojawia się po kilku dniach (ok. 3 dni). Należy pozwolić mu swobodnie odpaść, pod żadnym warunkiem nie wolno go obrywać.

MIT nr 4: Zabieg ten można wykonywać samemu w domu

FAKT: Peeling TCA powinien być wykonywany przez lekarza bądź kosmetologa, ponieważ trzeba dobrać odpowiednie stężenie kwasu do naszej skóry. Wykonując zabieg samodzielnie, narażamy się na ryzyko poparzenia.

Najczęściej stosuje się stężenia od 20 do 35%, a nawet 50% - o tym, jakie stężenie jest dla nas odpowiednie decyduje lekarz

MIT nr 5: Przy pierwszych oznakach starzenia najlepiej wykonać laser, peeling nie przyniesie oczekiwanego rezultatu.

FAKT: TCA, oprócz intensywnego złuszczania naskórka, stymuluje skórę do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny, więc jest to rewelacyjny zabieg dla osób, które borykają się z pierwszymi oznakami starzenia. Laser, który chcemy zastosować w celu liftingu czy ujędrnienia najlepiej wykonać w późniejszym etapie.

FAKT/ MIT nr 6: Wystarczy jeden zabieg, aby uzyskać spektakularny efekt

FAKT: Już jeden zabieg daje widoczny, zadawalający efekt, natomiast jeżeli zależy Ci na długotrwałej poprawie kondycji skóry, chcesz się pozbyć takich problemów jak przebarwienia, trądzik czy zmarszczki- zalecane jest kilka zabiegów (ok. 3-4) w odstępie około miesiąca.

                                                                                                                                                                    - M. Najbar

 

 

 

 

Do góry