Od stycznia zapraszamy do konsultacji u dr Oskara Sleimana, Specjalisty od chorób oczu.

Jestem lekarzem okulistą. Dyplom na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej we Wrocławiu uzyskałem 30 sierpnia 2005 roku, jako specjalizację lekarską wybrałem okulistykę. Wzrok to zmysł, który odpowiada za 60 procent ludzkiej percepcji. To stawia go na ważnym miejscu w życiu każdego człowieka. Oczami się ogląda i czyta, śmieje się, zakochuje się od pierwszego spojrzenia i wzrusza się ładnymi widokami. Oczy to zwierciadło duszy, mówi przysłowie. Zaglądając głęboko w oczy pacjentów, staram się, aby mogły jak najdłużej im służyć w dobrym stanie. W 2008 r. rozpocząłem specjalizację z okulistyki w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Ale już wcześniej pracowałem w wielu ośrodkach okulistycznych, m.in. w Klinice Okulistyki Akademickiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu oraz, jako młodszy asystent na oddziałach okulistycznych szpitali we Wrocławiu, Legnicy, Wałbrzychu (przez siedem lat) i w Dzierżoniowie. Współpracę z tymi placówkami kontynuowałem w trakcie specjalizacji.
Dr Oskar
Pracując w wielu dolnośląskich ośrodkach okulistyki miałem szansę na naukę u boku doświadczonych specjalistów. Obserwowałem zarówno procedury dotyczące diagnozy oraz leczenia, jak i samego spotkania z osobą potrzebującą pomocy. Empatia, umiejętność nawiązania dobrego kontaktu z pacjentem, to moim zdaniem jedna z najważniejszych cech dobrego lekarza. Przy każdej okazji staram się ją w sobie rozwijać.
Do wiosny 2015 roku pełniłem ponad 700 ostrych dyżurów, dzięki czemu zyskałem duże doświadczenie, zwłaszcza w zakresie stanów nagłych dotyczących narządu wzroku.
Dla lekarza bezpośredni kontakt z pacjentem procentuje przy kolejnych przypadkach, ponieważ ułatwia postawienie trafnej diagnozy, ustalenie skutecznych metod leczenia, a w efekcie szybszej i doskonalszej pomocy. Wiosną 2014 roku uzyskałem tytuł specjalisty chorób oczu. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (PTO) oraz Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej (ESCRS). W 2014 r. brałem udział w zjeździe European Board of Ophthalmology w Paryżu.
Regularnie, aktywnie uczestniczę w krajowych i międzynarodowych konferencjach okulistycznych. W okulistyce pasjonuje mnie jej ciągły dynamiczny rozwój i postęp techniczny. Jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin medycyny. Co roku pojawiają się nowe, jeszcze nowocześniejsze metody diagnostyki, obrazowania i leczenia chorób. Obserwuję je, aktywnie szukam i staram się z nich korzystać w codziennej pracy. Stale podnoszę moje kwalifikacje i rozwijam zakres moich umiejętności. Wykonuję operacje na aparacie ochronnym oka stosując nowoczesne rozwiązania. 
Zajmuję się nowoczesnymi technikami usunięcia gałki ocznej wraz z wszczepianiem implantów oka. Zajmuję się zabiegami laserowej korekcji wad wzroku (LASIK, LASEK, EBK, FEMTO-LASIK , SMILE ) u pacjentów z krótkowzrocznością, astygmatyzmem i nadwzrocznością oraz laserową terapią siatkówki z wykorzystaniem laseroterapii w zaćmie oraz jaskrze. Poza tym zajmuję się także badaniami diagnostycznymi, w tym USG,oraz angiografii fluoresceinowej.
Dr Sleiman przyjmuje w Chiroplastica we wtorki od 09:00 do 16:00
Osoby zainteresowane konsultacjami u dr Sleimana zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 535532238